Wycieczki po okolicach Sarandy i Ksamilu

Atrakcje turystyczne południa Albanii

Saranda - centralne miasto południa Albanii - to idealna baza wypadowa do zwiedzania tego malowniczego regionu. W Sarandzie polecamy wizytę w Zamku Lekursi, z którego rozpościera się przepiękna, szeroka panorama na miasto, zatokę, morze, wyspę Korfu i wiele kilometrów górskiego wybrzeża, az poza granicę albańsko-grecką. Na spragnionych słońca i relaksu czekają piękne plaże Ksamil, oferujące idealne warunki do kąpieli słonecznych i sportów wodnych oraz mnóstwo urokliwych, małych plaż po drodze między Sarandą i Ksamilem. Miłośnicy historii koniecznie muszą odwiedzić ruiny starożytnego miasta Butrint, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, by poczuć magię minionych epok w otoczeniu zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przejażdżka wzdłuż wybrzeża Riwiery Albańskiej na północ od Sarandy, w kierunku przełęczy Llogara, pozwoli cieszyć się niezapomnianymi panoramicznymi widokami na trasie pomiędzy górami a morzem. Jadąc w tym kierunku, w zasięgu do 2 godzin jazdy od Sarandy, można odwiedzać złociste mniejsze i większe plaże i malownicze zatoczki. Lukove, Borsh, Himare, Dhermi to miejsca na tej trasie, które czekają na miłośników słońca i relaksu. Po drodze polecamy zwiedzanie zamku Porto Palermo - miejsca z intrygującą historią. Położone w górach Blue Eye (Syri i Kaltër) to naturalne źródło krasowe z niezwykle czystą, turkusową wodą, która wypływa z podziemnego źródła o głębokości do 50 metrów. Woda w Blue Eye jest tak czysta, że można w niej zobaczyć ryby pływające na głębokości kilku metrów, jest również bardzo zimna. Okolica Blue Eye jest piękna i dzika, choć sam dojazd jest zagospodarowany turystycznie. Położona na zboczu góry, pełna stromych uliczek Gjirokastra - miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, znane ze swojej charakterystycznej architektury i twierdzy górującej nad miastem to miejsce, które polecamy do odwiedzenia wszystkim naszym gościom. Przejazd z Sarandy do Gjirokastry przez góry, pełny niesamowitych widoków i panoram, zajmuje tylko około godzinę. Z Sarandy można także wybrać się na wycieczkę promem na pobliską grecką wyspę Korfu, aby odkryć uroki tego niezwykłego miasta i wyspy.

Wycieczki z polskim przewodnikiem po południowej Albanii

Podczas pobytu w naszych apartamentach w Sarandzie, mogą Państwo skorzystać z oferty wycieczek z polskim przewodnikiem, przygotowanych we współpracy z naszym miejscowym partnerem - Gjirokastrapl (https://www.gjirokastrapl.com). W ramach wycieczki nasi goście odbierani są spod apartamentu i przywożeni są po wycieczce pod apartament.

 

Wycieczka "Gjirokastra wieczorem"

Wycieczka z Sarandy, obejmująca przejazd przez góry, wizytę z przewodnikiem w tradycyjnej albańskiej wiosce zakończoną degustacjami lokalnych specjalów (wina, miejscowego destylatu - raki, sera i deseru) oraz obiadem. Dojazd do Gjirokastry popołudniem, spacer z przewodnikiem zakończony w najwyższym punkcie widokowym i czas wolny wieczorem - można cieszyć się urokami spaceru w wieczornej iluminacji i nocnym życiem miasta. Powrót do Sarandy w godzinach nocnych.

Szczegółowy opis, ceny i rezerwacje: Gjirokastra wieczorem

Wycieczka "Gjirokastra i Blue Eye"

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem, podczas której można zwiedzić dwie cudowne perełki południa Albanii - miasto Gjirokastra i rezerwat Blue Eye. Szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Wizyta nad przepięknym Blue Eye pozwoli Wam odetchnąć świeżym powietrzem i rozkoszować kolorami i pięknem natury. Po przejeździe przez góry i górskim tunelem, będziecie mogli zachwycić się zabytkową architekturą Gjirokastry, zwiedzić  monumentalną, górującą nad miastem twierdzę - największy zamek w Albanii oraz poznać historię miasta i miejscowe legendy. Przewidziany jest także czas wolny.

Szczegółowy opis, ceny i rezerwacje: Gjirokastra i Blue Eye